Budynek gospodarczy wraz z altaną wypoczynkową

 

Lokalizacja: przedmieścia Ełku

Data: marzec 2018r

 

Zaprojektowany został budynek gospodarczy wraz z przyległą do niego altaną. Budynek jest połączeniem garażu i tzw. letniej kuchni stanowiącej zaplecze wiaty rekreacyjnej. Budynek zaprojektowany został w technologii szkieletowej. Posiada dach dwuspadowy o kącie nachylenia połaci 45°. Zaprojektowany został tak, aby swoimi gabarytami mieścił się w przepisach pozwalających na jego budowę jako obiektu na zgłoszenie nie wymagającego pełnej dokumentacji projektowej. Powierzchnia użytkowa budynku gospodarczego to 24,25m2. Przestrzeń na parterze jest otwarta, przeznaczona do indywidualnej zabudowy wg. potrzeb klienta. Z założenia przestrzeń ta ma stanowić zaplecze kuchenne altany, warstsztat lub pomieszczenie gospodarcze. Ze względu na zastoswanie bramy wjazdowej od frontu budynku może on również służyć jako garaż jednostanowiskowy. Na piętrze przewidziana jest antresola do zagospodarowania w formie strefy rekreacyjnej. Od strony altany, w szczycie oraz w dachu przewidziano okna doświetlające.

Przybudowana altana połączona jest ażurową pergolą z budynkiem gospodarczym stwarza obok niego przestrzeń wypoczynkowo-rekreacyjną. Jej powierzchnia użytkowa to zadaszone dodatkowe 21m2.

Status realizacji: Zrealizowany

M Wojtach 2M Wojtach 1M Wojtach 3M Wojtach 4RzutPrzekrój

 

Termomodernizacja wraz z wymianą zadaszenia nad wejściem

 

Lokalizacja: Michałowo, ul. Białostocka 80 (gm. Michałów)

Data: maj 2016r

Współpraca z: RW Projekt Usługi Inżynierskie mgr inż. Rafał Wójcik

 

Przedmiotem opracowania była termomodernizacja budynku Powiatowego Zarządu Dróg w Białymstoku Obwód Drogowo-Mostowy w Michałowie. Prace projektowe obejmowały zaprojektowanie termomodernizacji ścian wraz z detalami wykonawczymi. Przewidziane prace remontowe obejmowały: wymianę zadaszenia nad wejściem, wymienę stolarki okiennej, docieplenie ścian zewnętrznych, wymianę obróbek blacharskich i orynnowanie, renowację balustrady schodów, wykończenie schodów gresem.

Status realizacji: Nieznany

Zdjęcie stan istniejący 1Zdjęcie stan istniejący 2RzutElewacjePrzekrójDetale

Uzyskanie zaświadczenia o samodzielności lokalu

 

Lokalizacja: Białystok, ul. Berlinga (oś. Dziesięciny)

Data: luty 2016r

 

Przedmiotem opracowania była dokumentacja rysunkowa oraz przygotowanie wniosku niezbędne do uzyskania zaświadczenia "O samodzielności lokalu" możliwe dzięki wykonanemu wcześniej projektowi dobudowy klatki schodowej do istniejącego domu jednorodzinnego.

Rys 01Rys 02Rys 03

Przebudowa i nadbudowa domu w zabudowie szeregowej

 

Lokalizacja: Białystok, ul. Wł. Warneńczyka (os. Jaroszówka)

Data: wrzesień 2015r

 

Z polecenia zadowolonego klienta przedmiotem opracowania była przebudowa i nadbudowa sąsiedniego segmentu domu w zabudowie szeregowej na osiedlu Jaroszówka polegająca na podwyższeniu ścianki kolankowej w łazience na piętrze oraz zmianie kąta nachylenia części połaci dachowej. Tak jak w domu sąsiednim zaprojektowane zmiany umożliwiły doprojektowanie okna w niedoświetlonej wcześniej łazience. Projekt obejmował również termomodernizację obiektu. W wyniku prac projektowych powierzchnia użytkowa domu zwiększyła się o zaledwie 1,1m2, a kubatura domu wzrosła o 3,7m3 do 566,3m3.

Status realizacji: Zrealizowana

Po przebudowie 4Po przebudowie 3Po przebudowie 2Zdjęcie stan istniejącyRzutElewacja frontElewacja tyłPrzekrój